Jdi na obsah Jdi na menu
 


Amulety a talismany

24. 3. 2008

Amulety a talismay

Vyrobit (aktivovat) kouzelný předmět můžeš buď vysvěcením nebo nápisem - Síla slova. Vysvěcení - viz Aktivace magického předmětu no a nápisem si právě čteš. :) Amulet nebo talisman se dá vyrobit velice jednoduše. Může být z čehokoliv - z papíru, dřeva, skla, stříbra, kamene. Na předmět vyryješ nápis nebo ještě lépe nějaký znak. Tím určíš co má dělat, jak má vlastně působit.

Je důležité si uvědomit rozdíl mezi amuletem a talismanem, každý dělá něco jiného: Amulet = Tě před něčím chrání (kletby, duchové, proti nemoci - jako prevence pro zdraví). Talisman = Ti něco přináší (štěstí, přivolává lásku, zdraví - když už jsi nemocný). Je potřeba si tedy říct co by měl předmět dělat. Nejprve najdi slovo, které bude chrakterizovat amulet nebo talisman. Bude mě chránit -> tak to bude amulet. Slovo, které jsem zvolil je OCHRANA. Tak si ho uděláme :) Bude to obrázek na zeď, ale je možné ho vyrýt i do přívěsku ze stříbra, nebo namalovat na kámen, či vyrýt do dřeva a pověsit si ho na krk.

Jednou jsem poštou posílal balík a namaloval jsem tento znak na něj - došel v pořádku a vůbec nic se věcem uvnitř balíčku nestalo - byl magicky chráněný.

Amulet OCHRANA

Na bílý papír jsem fixem namaloval tento znak (je to slovo ochrana):
Amulet OCHRANA
a pověsil jsem si ho doma na zeď. Použil jsem postup, který uvádí Raymond Buckland ve své knize Velká učebnice čarodějnictví a magie a funguje opravdu spolehlivě.

 

Slovo ochrana je převedné na čísla (podle numerologie) a namalované pomocí magické tabulky. Zároveň je uveden i numerologický součet toho slova. V magické tabulce jsou určitým způsobem rozmístěná čísla, až převedeš slovo na čísla a sečteš jejich hodnoty, tak vše namaluješ do té tabulky. Slovo chrana jsem tedy převedl takto: O = 6, C = 3, H = 8, R = 9, A = 1, N = 5, A = 1 součet je 6 + 3 + 8 + 9 + 1 + 5 + 1 = 33 a toho součet je 3 + 3 = 6 Začátek slova i konec je označen kolečkem, numerologický součet je zobrazen jako čtverečk. V případě, že bys měl dvě písmena se stejnou hodnotou hned vedle sebe jako např. ve slově koncentrace, tak při malování zjistíš to půjde těžko zobrazit. Spojení EN mají obě hodnotu čísla pět. Zastav malování v poli čtverce čísla 5 a namaluj trojúhleník za E i za písmeno N a spoj je špičkami směrem k sobě a pokračuj v psaní či rytí. Spojením dvou trjúhelníků se právě zobrazuje spojení dvou písmen se stejou hodnotou.

stejná písmena

Začal jsem tedy kolečkem u čísla šest (O = 6), pak jsem udělal čáru k číslu tři (C = 3), a ve výsledku jsem skončil kolečkem v místě čísla jedna. Potom jsem namaloval čtverečk. To je ten numerologický součet slova ochrana - číslo šest. Amulet OCHRANA No a amulet OCHRANA je hotový.

Numerologická tabulka:

1 2 3 4 5 6 7 8 9
A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R
S T U V W X Y Z  

Magická tabulka:

4 9 2
3 5 7
8 1 6

Proč je magická? Čísla jsou uspořádaná tak, že součet vždy dává číslo 9.

4 9 2 = 15
3 5 7 = 15
8 1 6 = 15
= 15 = 15 = 15 = 45

45 . . . 4 + 5 = 9

 

Triquetra 

Ojo de Dios čili "Boží oko"

Tento amulet chrání před zlým pohledem, zlými duchy a uhrančivým okem, dále se používá jako past na démony a pro ochranu. Vyráběli ho a stále vyrábějí Indiáni (Huicholové) v Mexiku. Ojo de Dios je výborný dárek pro rodinu, přátele a známé - amulet Boží oko je totiž mocný ochránce.

K jeho výrobě potřebuješ:
1. dvě špejle, nebo nějaké tyčinky či dřívka anebo rovné větvičky
2. provázek - motouz z přírodního materiálu, bavlnku, případně přízi

Špejle překřížíš do tvaru kříže a motáš provázek kolem nich tak dlouho, až špejle
dokonale omotáš. Při pletení se soustřeď na to k čemu má oko sloužit...

Ojo de Dios.1. Přelož jednu špejli přes druhou tak, aby vznikl tvar kříže.

2. Omotej provázek 2x přes střed kříže (přes vrch dospodu a ještě jednou přes vrch dospodu).

3. Potom otoč kostru kříže o 90 stupňů a omotej ho opět 2x přes střed (ze spodu navrch a ještě jednou ze spodu navrch). Tím vznikne základ oka.

4. A pak pokračuj tak, že omotáš provázek kolem nejbližší špejle, otočíš Ojo o 90 stupňů zase omotáš provázek kolem další špejle.

Pro názornost:

 • Provázek je vlevo a špejle vpravo.
 • Zleva vedeš provázek vrchem přes špejli (špejle je vlevo a provázek vpravo).
 • Pak zpět spodem pod špejli (provázek jde zprava doleva).
 • A zase navrch přes špejli (provázek jde zleva doprava).
 • Otočíš Ojo o 90 stupňů - v levo je omotaná špejle, pak provázek
  a vpravo je další špejle, která čeká na omotání.

  5. Pokračuješ tak dlouho dokud máš provázek nebo není konec špejlí.


  Stačí ho zavěsit kdekoli do prostoru, aby se mohlo volně otáčet.
  Když se otáčí, tak se rozhlíží a chrání prostor!
 •  

  Komentáře

  Přidat komentář

  Přehled komentářů

  <<9 nebo 15>>

  (<<9 nebo 15>>, 24. 4. 2010 11:48)

  u te magicke tabulky tam spise davaji cislo 15 a ne cislo 9. pocitala sem to ale 9ka mi skoro furt nevychazela ale 15ka jo.