Pendl neboli Kyvadlo
Pendl neboli kyvadlo!
Pendl neboli kyvadlo je výborná diagnostická, věštebná či vyhledávací pomůcka. Jako pendl se dá použít téměř cokoliv co se umí na něčem houpat nebo kývat :o) Každému člověku vyhovuje něco jiného... Někdo má rád kameny, jiný kov apod. Já používám stříbrný prstýnek zavěšený na řetízku - ozdoba a zároveň ho mám kdykoliv ho potřebuji po ruce, tedy na krku. :o) Jako pendl se dále velice často používá křišťálový kámen zavěšený na bavlněném provázku nebo nitce. Výběr z čeho a jak bude vypadat záleží jen a jen na Tobě, můžeš si ho také koupit jako hotový - prodává se z různých kamenů, kovů nebo slitin. Můžeš jich mít i více, ale asi je to zbytečné. Důležité je, aby se Ti líbil a cítil(-a) ses s ním dobře.
Pohyb pendlu
Nejprve je nutné naučit se "povídat si" s ním. Pendl se může houpat z prava do leva nebo se točit ve směru či proti směru hodinových ručiček. U každého se projevuje a také znamená něco jiného. Pro názornost uvedu pár příkladů:
- houpání z prava do leva znamená ANO
- kývání do předu a do zadu je NE
- ve směru hodinových ručiček ANO
- v proti směru hodinových ručiček NE
Jak to rychle a správně poznat? Bude Ti stačit obyčejná baterie. Nad kladným pólem (+) se bude pohybovat jinak než nad záporným (-). Až určíš jak se chová, tak můžeš začít pomocí pendlu hledat a ptát se.
Diagnostické tabulky
Existují i pomocné diagnostické tabulky. Můžeš si je sám (-a) vytvořit - namalovat. Namaluj kruh a rozděl ho na lichý počet dílků. Do každého dílku napiš nějaký údaj, to co by jsi chtěl (-a) zjistit. Pak už jen stačí myslet na otázku a rozhoupat pendl nad tabulkou. Je třeba mít vždy na mysli, že ruka s pendlem musí být úplně uvolněná, aby jsi ji neovlivňoval (-a) svým přáním - nejčastější problém začátečníka.
Tabulka pro nalezení nejvhodnějšího kamene na léčení

Hledal jsem tabulku, kterou bych mohl mít vždy po ruce, asi jako prstýnek a řetízek co nosím na krku. Dostal jsem ji z hůry :o) Zdál se mi totiž o ní sen. Pokud potřebuji zjistit něco na procenta, třeba jak je vhodná daná věc pro určitou osobu nebo na kolik procent je určitá věc pozitivní (negativní), tak předmět položím na stůl nad něj rozevřu svoji levou dlaň do vějíře, hřbetem dolů, dlaní nahoru a pak sleduji pendl.
Palec znamená 10 %
prostor mezi palcem a ukazováčkem 20 %
ukazováček 30%
prostor mezi ukazováčkem a prostředníkem 40%
prostředníček 50%
prostor mezi prostředníčkem a prsteníkem 60%
prsteník 70%
prostor mezi prsteníčkem a malíčkem 80%
malíček 90%
Co je za malíčkem je 100%
Geopatogenní zóny
Pomocí kyvadélka jsem se naučil hledat i negativní a pozitivní zóny. Procházím po místnosti a na každém místě se na chvíli zastavím... Pendl se mi v tomto případě chová jako kombinace kývání a otáčení (houpání zprava doleva znamená negativní zónu, točení se ve směru hodinových ručiček pak označuje pozitivní zónu).